Хто такі Арбористи?

66756-076ujfnrt213e

Арборист ( від англ. Arborist — лісовод) — фахівець по роботі з деревом. Спеціалізація арбористів полягає в посадці, догляді за деревами, оцінці стану та виконання комплексу захотів для безпечної роботи з деревом, а при необхідності видаляти хворе дерево.

Послугами арбористів в основному користуються коли до дерева немає доступу важкій техніці, або частина крони зависає над дахами будинків чи не рухомим майном. Коли кут нахилу дерева не дозволяє звалити його цілим та ін.

Постійний моніторинг зелених насаджень та правильний догляд за деревами виключає аварії. Однак, в реальності, велика частина зелених насаджень (посадок в котеджних містечках, на кладовищах та ін.) залишаються без постійного спостереження. Всохлі або згнилі вершинні частини дерева здатні ламаютися під впливом вітру, або під власною вагою. Нерідко дерева пошкоджують різну техніку, загрожують безпеці людей. Для того щоб цього уникнути, а також врятувати дерево від розвитку хвороби, арбористи видаляють небезпечні частини рослини. А деякі дерева доводиться зрізати повністю, щоб уникнути в подальшому трагедій.

Крім «лікування» та видалення дерев, арбористів активно залучають у ландшафтному дизайні (надання естетичної форми кронам дерев).

Спеціаліст повинен володіти навиками користування спорядженням, знати властивості порід дерев, та робити свою роботу максимально безпечною, так як арбористика вважається найнебезпечнішим видом робіт у промисловому альпінізмі.

Кожен випадок з деревом індивідуальний. На видалення або обрізку дерева впливає його висота, товщина стовбура, кількість гілок, кут нахилу, наявність сухих частин, хвороб, а також територія під ним. Спеціальні методики роботи дозволяють працювати з деревом практично будь-якої складності.